Sektör Eğitim
Yayınlama Tarihi 28 Haziran 2019
Telefon 05304426099
Resmi Web Sitesi https://eurasiahaircenter.com/

Saç dökülmesi, stres veya genetik nedenlerle meydana gelen bir durumdur. Saç dökülmesi sorununu tam anlamıyla ortadan kaldıran FUE tekniği, kellik sorunu için umut haline geldi. FUE tekniği, geçerliliğini yitiren FUT tekniğinden çok daha farklı özelliklere sahiptir. FUT tekniğinde başın arka kısmındaki deri saçla birlikte alınır. Alınan bu deri dökülen yere nakledilir. Bu tekniğin zor olması ve başarı oranının düşük olması, FUE tekniğinin gelişmesinde etkili olmuştur.
FUE Tekniği Başarılı Oluyor
Bu teknik günümüzde saç nakil işlemlerinde büyük bir başarı sağladı. Başın arka kısmında yer alan saç köklerinin özel bir teknikle alınması ve bu kılların saç olmayan kısma nakledilmesi, bu tekniğin en önemli özelliğini oluşturuyor. Alınan bu saç köklerine greft denilmektedir. Greft sayısı, saç ekimi fiyatları konusunda belirleyici rol oynuyor. Ayrıca greft sayısı, operasyonun süresini belirlemektedir.
Kan Tahlili İlk Aşamada Gerçekleşiyor
Saç nakil işleminden önce kan tahlili yapılıyor. Bu aşamada kan tahlilin temiz çıkması durumunda operasyon tarihi belirlenmektedir. Anestezi işleminde önemli hastalıkların belirtilmesi gerekiyor.
Ekim İşlemine Hazırlık
Greft yani saç köklerinin ekimi işlemi uzun süren bir işlemdir. Bu nedenle hasta dinlenmiş olmalıdır. Operasyon boyunca hasta bilincini yerindedir. Lokal anestezi işlemiyle başlayan uzman hekimler, başın arka bölümünden saç köklerini özel bir aletle alıyor. Özel bir mekanda bekletilen bu saç kökleri, yine özel bir yöntemle saçın olmadığı bölüme ekiliyor. Bu ekme işleminde saç köklerinin yeterli seviyede olması önemlidir.
Ekme işleminin ardından hasta dinlenmelidir. Saç ekiminin ardından uzman doktor tavsiyesini takip eden hastalar kısa sürede iyileşiyor. Saçlar 2 veya 3 gün sonra yıkanıyor. Yıkama işleminde şampuan kullanılmıyor. Şampuan kullanımı yaklaşık 15 gün sonra gerçekleşiyor. Ayrıcı saç köklerinin mikrop kapmaması için tozlu ortamlardan uzak durulması gerekiyor.

Başlıksız Belge