ACCA (Fermanlı Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği) ile Kurumumuz arasında, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanı Sayın Dr. Hasan ÖZÇELİK ve ACCA Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Bölge Başkanı Sayın Filiz DEMİRÖZ tarafından iş birliği protokolü imzalanmıştır.

1904 yılında kurulan ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), finans ve muhasebe profesyonellerine global mesleki yeterlilik ve ruhsatlandırma sunan mesleki kuruluştur. Kamu yararına çalışan bir mesleki kuruluş olarak ilkelere dayalı regülasyonları teşvik eden ACCA, uluslararası araştırmalarla toplumda muhasebe mesleğinin değerini artırmayı hedefleyen çalışmalar yürütmektedir. Genel merkezi Londra (İngiltere)’da bulunan kuruluşun 181 ülkede 247.000’i aşkın muhasebe profesyoneli üyesi bulunmaktadır.

Kurumumuzun sürdürülebilirlik raporlaması çalışmaları hızla devam ederken, ulusal ve uluslararası iş birliğini benimseyen politikamız neticesinde muhasebe, finans ve sürdürülebilirlik konularında ulusal düzeyde yetkinliği artırmak ve karşılıklı bilgi ve tecrübeleri paylaşmak adına eğitim, etkinlik, seminer, çalıştay vb. düzenlenmesi hususlarında ACCA ile ortak çalışmalar yapmak üzere Protokol imzalanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.