Milyonlarca Dar gelirli ailenin yakından takip ettiğiniz sosyal yardımlarla ilgili yeni gelişmeler yaşandı aldığımız son bilgilere göre destek ödemeleri hak sahiplerine ödenmeye başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanığın yapmış olduğu açıklamaya göre e-Devlet’ten başvuru yapanlar ödemelerden faydalanabileceklerdir

Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşamaya başlayan milyonlarca vatandaş devlet tarafından yapılan sosyal yardım başvurularını yakından takip etmeye başladı gelen son bilgilere göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kiracı ve ev sahiplerine yapılan doğalgaz yardım başvurularının hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını belirtti.

Doğal gaz yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile e-devlet üzerinden başvuru sağlayabileceklerdir. Başvurusu onaylanan yüz binlerce kişinin doğalgaz destek ödemeleri yapılmaya başlandı.

Bu yardım kampanyası ile ilgili yapılan duyuruda, “e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunan Türk Vatandaşlarından doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet eden ve e-Devlet başvuru sürecinde seçtiği, kullanımda olan mesken türünde hanesinde kayıtlı ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğal gaz aboneliği bulunan kişilerden ön eleme kriterlerini geçen ve SYD Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilen kişiler” denildi.

ÖDEMEYE ZAM GELDİ

Enerji ve doğal gaz fiyatlarına gelen zamlardan dolayı, geçen yıl düşük oranda yapılan doğalgaz destek ödemelerini bu yıl yeni bir zam yapıldı. Yapılan zam ile birlikte 2022 yılı için hane başına aylık 900 TL ile 2500 TL arasında yardım sağlanacağı belirtildi.